• +380 68 234 80 73
  • с.м.т. Заболотів, Коломийський р-н, Івано-Франківська обл.
Logo

Дізналася що я вагітна, що робити? Дві смужки – у мене!

Дізналася що я вагітна, що робити? Дві смужки – у мене!

І нічого не віщувало цієї події. Звичайна повсякденна рутина з рідкісними радощами і незабутніми емоціями. Вранці, ледве вирвавшись з обіймів сну, треба бігти на роботу, а ввечері дістатися б до ліжка. І раптом! Тест-система показує дві смужки! Що ж тепер робити?!
 

Що робити, якщо тест позитивний

1. Згадати дату менструації

Це необхідно зробити відразу. На жаль, далеко не всі відзначають в календарику або спеціальній програмі смартфона критичні дні. На тлі щоденної круговерті на роботі і вдома важко згадати, коли ж місячні приходили востаннє. А знати цю дату треба точно.

2. Прислухатися до організму

При наявності вагітності організм обов’язково дасть якийсь знак. Або безліч знаків у вигляді незначних або виражених симптомів. Саме вони розвіють сумніви, особливо якщо це будуть такі прояви:

– Поява нудоти, пов’язаної з прийомом їжі

– Блювотні позиви в ранкові години

– Збільшення в розмірах молочних залоз з больовими відчуттями

– Несподівана огида від виду м’яса або неприйняття деяких запахів.

3. Виміряти температуру в задньому проході

Реакція тіла при вагітності проявляється в підвищенні температури в анальному отворі. Дочекавшись наступного ранку, треба звичайним градусником виміряти її, і якщо температура 37 і вище, то це ще раз підтвердить, що відбулося. До речі, цим же ранком можна знову повторити тест на вагітність: два позитивних результати при наявності симптомів і підвищеної ректальної температури (як одного з ознак до місячних) майже на 100% гарантують наявність вагітності.

4. Записатися до лікаря

Навіть якщо все складається чудово, завжди є місце сумніву. І остаточну крапку в діагностиці вагітності поставить лікар. Після огляду фахівець обов’язково встановить діагноз і задасть основне питання – що робити далі?

Що робити після підтвердження вагітності?

Оптимальне рішення – виношувати і народжувати, і так чинить більшість жінок. На жаль, за статистикою на кожні троє пологів припадає один аборт. І ця тенденція поки не знижується, незважаючи на зрослі можливості контрацепції. Переривання вагітності все ще досить часто виконується в гінекологічних стаціонарах.

1. Якщо прийнято рішення перервати вагітність

Найбільш безпечним є методика медикаментозного аборту, коли жінка при терміні вагітності до 5 тижнів (до 20 днів затримки менструації), під контролем лікаря приймає певний набір таблеток, що призводить до рясної кровотечі і видалення плодового яйця з матки. Якщо термін більше п’яти тижнів, то після відповідної підготовки жінка прямує на медичний аборт в стаціонар.

2. Якщо прийнято рішення народжувати

Вагітність – це радість. Саме так сприймають дві смужки тест - системи більша частина жінок. У цьому випадку лікар видасть бланки перших аналізів, призначить прийом фолієвої кислоти для профілактики вроджених вад і запише на наступну явку для постановки на диспансерний облік.

Проведення тесту на вагітність для частини жінок стає додатковим стресовим чинником, коли в очікуванні результату можуть бути різні емоційні стани від жаху (ні, тільки не це!) до нетерплячого очікування щастя (ну ж бо, давай, я так хочу, щоб було дві смужки!).

 


УЗД - ознаки вагітності Ознаки вагітності до місячних (затримки)