• +380 68 234 80 73
  • с.м.т. Заболотів, Коломийський р-н, Івано-Франківська обл.
Logo

Ранні (перші) ознаки вагітності

Ранні (перші) ознаки вагітності

Зміни в організмі, що відбуваються при вагітності, виникають далеко не відразу, але частина жінок починають відчувати різноманітні ранні ознаки вагітності ще до затримки менструації. Ці відчуття не завжди підтверджуються, вони бувають не у всіх жінок, але має сенс їх помітити і прислухатися до організму. Часом саме перші ознаки скажуть більше, ніж використання спеціальних тестів на вагітність.
 

Які можуть бути ранні (перші) ознаки?

1. Постійне бажання їсти

Зміни в харчовому поводженні можуть стати несподіваним сюрпризом для жінки. Ще вчора не було постійного бажання чого-небудь з’їсти, а вже сьогодні жінка насилу стримує непереборне бажання постійно щось перекушувати. Звичайно ж, далеко не завжди це є ознакою вагітності, але в поєднанні з іншими симптомами може чітко вказати на зміни в організмі, пов’язані з зародженням нового життя.

2. Швидка втомлюваність

Начебто нічого і не робила, і ще весь робочий день попереду, а вже до того втомилася, що навіть рухатися не хочеться. Сильна і швидка стомлюваність часто характерна не тільки для хронічних хвороб з ослабленням імунітету, а й для вагітності, коли організм спеціально створює умови для захисту плода при важкій фізичній праці або інших зовнішніх несприятливих факторах.

3. Сонливість.

Постійне бажання спати, як і у випадку зі стомлюваністю, є формою захисту організму. Відбувається це мимоволі. Перебудова обмінних процесів на новий рівень функціонування змушує організм жінки більше відпочивати.

4. Агресивність

Зміни в нервовій діяльності можуть виявлятися у вигляді агресивності, коли жінка яскраво і незвично реагує на звичайні і звичні ситуації, що виникають в сім’ї або на роботі.

5. Перепади настрою

Іноді це просто млявість і відсутність емоційних реакцій на навколишній світ, але значно частіше виникає плаксивість і емоційна нестійкість на життєві ситуації і звичайні слова, сказані близькою людиною.

6. Головні болі

Часом виникають досить сильні болі в голові, але може бути і тупий постійний ниючий біль. Можливо, що при вимірюванні артеріального тиску на руці він буде підвищеним.

7. Відчуття набухання в животі

Багато жінок починають відчувати незвичайне розпирання в нижніх відділах живота, яке ніяк не пов’язане з наповненням сечового міхура або процесами газоутворення в кишечнику. Часом це виглядає, як якась неприємна пульсація в області промежини.

8. Незначні кров’янисті виділення

Рідко і зовсім не обов’язково можуть бути коричневі, виділення з піхви, які бруднять білизну, які виникають за кілька днів до очікуваних місячних. Проходять вони швидко. Ця ознака пояснюється просто: коли плодове яйце приходить в матку, воно шукає зручне місце в плодовмістилищі. Іноді цей процес затягується, і плід мігрує з одного місця на інше. При цьому частина внутрішньої поверхні матки в тому місці, звідки пішло плодове яйце, відторгається і виходить назовні. Це так зване імплантаційне кровомазання буває не завжди і не є патологією.

9. Набухання молочних залоз

Збільшення грудей в розмірах з набуханням і хворобливістю сосків відбувається досить часто, і часом виникає ще до затримки менструації. Жінка може помітити, що не може носити звичну білизну, а будь-які дотики до сосків неприємні.

10. Прискорене сечовипускання

Начебто немає ніяких причин, але жінка часто відвідує туалетну кімнату. При цьому при кожному сечовипусканні виділяється зовсім мало сечі, хоча відчуття було таким, наче сечовий міхур переповнений.

11. Підвищення температури

За кілька днів до очікуваних критичних днів раптом відбувається підвищення температури, причому при повній відсутності симптомів застуди або запалення. Немає ні нежитю, ні першіння в горлі. Температура невисока, не більше ніж 37.5. Частина жінок може навіть не помітити цього, але в деяких випадках виникає легкий озноб.

13. Реакція на їжу

Одним з ранніх проявів часто буває реакція на деякі харчові продукти, коли жінку починає мутити і виникає легка нудота, коли вона бачить сире м’ясо або займається приготуванням обіду. Найчастіше це ще не класичні прояви у вигляді нудоти і блювоти, але для досвідченої жінки цих ранніх ознак цілком достатньо, щоб інтуїтивно припустити про наявність вагітності.

14. Реакція на запахи

Зовсім не обов’язково, що жінка на ранніх етапахх вагітності реагуватиме на будь-які гострі запахи, але досить часто і реально це відбувається, коли аромат незвичний або незвичайний.

Дуже часто жінка починає дещо підозрювати ще до затримки менструації, але ці підозри дуже сумнівні. Щоб не випробувати почуття розчарування і не помилитися, не слід поспішати. Навіть якщо є безліч ранніх ознак, не треба бігти в аптеку за тестом на вагітність або поспішати на прийом до лікаря. Тільки коли менструація затрималася бодай на пару днів, треба зробити тест на вагітність. Після цього слід відвідати лікаря. Наявність ранніх ознак у поєднанні з тестом на вагітність і оглядом лікаря дозволить гарантовано зрозуміти причину змін в організмі. Усвідомлення глобальних змін у вигляді наставшого зародження нового життя стане одним з найщасливіших днів у житті жінки.


Затримка місячних як одна з ознак вагітності УЗД - ознаки вагітності