Переривання вагітності: види та наслідки
Переривання вагітності – аборт: види і наслідки
Будь-якій жінці важко зважиться на цей крок. Як би вона не бравувала, як би цинічно не відкликалася про свій стан і бажанні позбутися плоду, в глибині душі кожній жінці дуже важко переступити кордон і зважиться на аборт. Сліди цієї душевної травми залишаться у свідомості на все життя. Медичне переривання вагітності – це не тільки фізична травма для жіночого організму, про яку всі знають, але це ще й психологічна травма. І часто кожна жінка залишається один на один з травмованим душевним станом.
Медичний аборт: які є варіанти?
1. Медикаментозний
Приватні медичні центри широко рекламують переривання вагітності за допомогою таблеток, називаючи цей метод «оксамитовим» абортом і гарантуючи мінімум ускладнень для жінки. Використовується цей метод при термінах до 5 тижнів вагітності. Для жінки все просто: спочатку ультразвукове дослідження, щоб підтвердити термін вагітності. Потім прийом спеціальних таблеток. Через день знову візит до лікаря, де потрібно буде прийняти всередину ще таблетки. Відразу після перших таблеток, або через день, починаються кров’янисті виділення з піхви по типу рясної менструації. Це може тривати 7-10 днів. Потім потрібно виконати контрольне УЗ дослідження.
2. Вакуум-аспірація
При терміні до 6 тижнів вагітності, коли плід ще не дуже щільно прикріпився до стінки матки, можна перервати вагітність за допомогою приладу, що створює негативний тиск у матці і відсмоктує весь вміст плодовмістилища. Ця методика, як і медикаментозний аборт, вважається малотравматичною, тому що не потрібно проводити вишкрібання стінок матки. Бажано виконувати вакуум-аспірацію під контролем ультразвукового апарату.
3. Вишкрібання матки
Нічого не змінюється: як і в минулому столітті, сьогодні медичний аборт до 12 тижнів – це найчастіша операція в гінекологічних стаціонарах. Переривання вагітності виконується під внутрішньовенним знеболенням. Видалення ембріона передбачає обов’язкове вишкрібання матки за допомогою спеціального медичного інструменту – кюретки. Найстрашніше, що оперуючий гінеколог виконує всі маніпуляції наосліп, орієнтуючись тільки на свої тактильні відчуття. Саме тому ризик ускладнень після медичного аборту дуже великий. Навіть якщо операцію виконує досвідчений лікар.
Медичний аборт: які можуть бути ускладнення?
Всі ускладнення і наслідки після будь-якого медичного переривання вагітності можна розділити на найближчі й віддалені.
1. Найближчі ускладнення:
– кровотеча з матки, яка може виникнути після будь-якого аборту, в тому числі, і після «оксамитового»;
– залишки плодового яйця, яке теж може залишитися при будь-якому аборті, навіть якщо був ультразвуковий контроль;
– запалення в матці, що відбувається через те, що неможливо дотриматися стерильних умов в піхві, і вся інфекція з нього під час аборту потрапляє в матку;
– перфорація матки, що, звичайно ж, буває рідко, але вимагає проведення порожнинної операції.
2. Віддалені наслідки:
– безпліддя, яке найбільш часто буває саме після переривання самої першої вагітності у жінки і стає основною причиною постійного лікування жінки у гінеколога;
– жіночі хвороби, з яких найбільш важливими будуть міома матки, ендометріоз і пухлини яєчників;
– хронічне запалення в матці, яке призводить до порушень менструального циклу і стає причиною ускладнень при вагітності і в пологах.
Переривання вагітності – це не така вже безневинна операція. Багато жінок, найчастіше по молодості і по дурості, йдуть на цю операцію. Навіть якщо аборт пройшов гладко і без ускладнень, його наслідки можуть відгукнутися в майбутньому у вигляді безпліддя або різноманітних гінекологічних хвороб. Ну, і в будь-якому випадку, залишиться шрам у свідомості.